13958016_1140975482607426_8937256305865774601_o.jpg

Hello!

Welcome to my stories about love and life. Marilyn.

Kuidas me Michelini restoranis käisime

Kuidas me Michelini restoranis käisime

Räägin kuidas ma käisin esimest korda elus Michelini tärniga restoranis. Viimasel nädalal Valencias käisid meil külas Helene ja Madis. Helene õpetas mind kasutama TripAdvisorit ning otsisme üles kõik lahedad hipster kohvikud.

Me oleme Jannoga suured "Masterchefi" fännid ja oleme vaadanud ära ka kõik kodumaised "Eesti parima pagari" saated ja muu säärase. Samuti vaatame palju igasuguseid kokafilme ja üks eriti tuus film oli Michelini restoranist "Burnt" ja teine "The Hundred-Foot Journey". Ma enne ei teadnud sellest Michelini värgist midagi, aga nüüd olen juba päris kursis.

Põhimõtteliselt on see väike punane raamat (tänapäeval juba pigem lihtsalt internetist leitav nimekiri), kus on loendid parimatest restoranidest. Võimalik on saada kuni 3 Michelini tärni, aga juba ühetärnirestoranidki on väga kõrgelt hinnatud. Toidukriitikud on alati anonüümsed ja pole ette teada, millal nad tulevad, seega peab restoran olema koguaeg tippvormis, kui ta soovib mõnda Michelini tärni pälvida.

Helene otsis meile välja Valencia Michelini tärniga restorani Canalla Bistro by Ricard Camarena. Tegime kriitikute näod pähe ja panime sinna laua kinni. Alustuseks öeldi meile, et broneeringut hoitakse 15 minutit. Seega, kuigi Helene ja Madis olid juba kohal, siis minu hilinemine jäi siiski teenindajatele ette, kuna eelroad tuuakse kõigile korraga. Vaatamata sellele, et teenindus oli väga hispaanlaslik – see tähendab, et menüüsid pidime pidevalt ise küsima, kolm korda unustati ära Madise jook – olid toit siiski üks parimatest, mis ma eales kuskil söönud olen.

Lisaks sellele avastasime veel tänu TripAdvisorile meie enda tänaval sellise salakohakese, mis näeb välja nagu suvaline auk, aga kui toidud lauda tulid, siis saime taas sellise maitseelamuse, et läksime sinna mitu korda tagasi.

Viimasel nädalal Valencias oli selline tunne, et reis oleks võinud alles alata. Aga Eesti ootas. Ja Eestis ootas ka nii palju uusi põnevaid asju, nii et tegelikult oli väga tore tagasi tulla. Saime lõpuks endale oma kodu, mille saamise saagast tuleb teha eraldi postitus. Rumi õppis ka Valencias kõndima ning nüüd oleme kõik Kalamaja kohvikud koos läbi tatsanud.

Rumi on meil alates kuuendast elukuust olnud näputoituja. Seetõttu on nüüd, kui ta on 1,5 aastane, temaga väga vahva käia restoranides. Ta sööb sama toitu mis meie, lihtsalt valime talle välja vähem maitsestatud osad.

Eestis minu teada ei ole Michelini tärniga restorane, aga häid restorane on ikka.

Mis on teie lemmikrestoranid Eestis, kuhu soovitaksite meil minna?


Artikkel ilmus 10.06.2018 Õhtulehes

Kuidas Eesti tusatses

Kuidas Eesti tusatses

Tule homme It's Yoga Tallinn avamisele

Tule homme It's Yoga Tallinn avamisele