13958016_1140975482607426_8937256305865774601_o.jpg

Hello!

Welcome to my stories about love and life. Marilyn.

Kuidas kapsas meid mürgitas

Kuidas kapsas meid mürgitas

Võimalik, et te seda lugu lugesite juba Õhtulehest (kus ilmub pühapäeviti mu blogi, kui te olete mõelnud, miks aegajalt ilmuvad postitused siin ja vahel seal). Kõik need postitused jõuavad veidi hiljhem ka siia ja siia ma panen vahel ka nipet mnäpet teisi lugusid, seega tasub hoida silma peal ka sellel leheküljel. Igatahes see lugu pakkus meediale sutsu rohkem huvi kui teised, kuna millegipärast on oksendamine klikimagnet :D 

Igatahes on see lugu sellest, kuidas üks pesemata kapsas (kuna Janno arvas, et kui ta lihtsalt pealmised lehed kapsapealt eemaldab, siis sellest piisab) murdis maha nii minu, Janno kui ka meie sõbranna. Ja seda kõike täpselt ühel ja samal kellaajal. Linkides selle loo kokku oma eelmise postitusega ja instagrammi mänguga, kus ma annan ühele õnnelikult Fitbiti aktiivsusmonitori, kui te kommenteerite mu viimast instagrammi postitust #MyReasonIs - kuidas olete teie oma elu tervislikumaks muutnud -, siis ka meie tahtsime ühel hommikul olla tervislikumad ja süüa värsket salatit.

Oeh, et ma ka kunagi oma vigadest ei õpi. Kuigi jah, ega ma ei tea, mida ma teisiti teha oleksingi saanud. Esimene nädal Hispaanias ja toidumürgitus olemas. Proovisime pikalt tuvastada, mis toiduaine meid murda võis ja hirmuga ootasin, et ega Rumil kohe väga halb hakka, kuna mõningaid toiduaineid oleme siiski ka temaga jaganud, kuid kahtluse alla jäi siiski kapsas.

Toidumürgitus on selline vastik asi, et isegi kui oled oma organismi tühjaks saanud, siis ikka on paha edasi. Parem, aga ikkagi paha. Viimane kord, kui sellist tunnet tundsin, olime Kambodžas ja võtsime nurgapealsest söögikohast mereande. Siis oli üsna kindel, milles asi. Nüüd aga sõime kõik kolmekesi ainult ühte ja sama tervislikku aedviljasalatit. Aga ma ei suutnud enne välja mõelda, mis seal salatis sai nii ebameeldiv olla, kui sain teada, et Janno kapsa pesemise asemel eemaldas vaid selle pealmised lehed! Kindel on see, et kõik maitses värskelt ja halvaks ei tundunud küll miski olevat läinud. Seega ainus võimalus on, et kui kapsas, ei saanud enne söömist piisavalt pesu, siis mingi veider bakter elas kapsa sees ja mürgitas meid. Ja ma olen alati naernud, et mis siin ikka nii hullult nühkida. Et mürgitusi saab ikka kalast ja kalast ja no kalast, aga mitte kapsast. Palun väga, karma sai mu kätte.

Meile meeldib Jannoga osta asju ikka ja jälle turult ja väikestest poodidest, aga tundub, et peaksime vähemalt väljamaal piirduma asjadega, mida kavatseme korralikult läbi keeta. See on üldse suur viga, et ma usaldan enda organismi natukene liiga palju ja pööran ettevaatusele vähe tähelepanu. Olen alati olnud arvamusel, et kui siin riigis inimesed midagi söövad või joovad, siis võin mina ka sama teha.

Nüüd aga koos Rumiga reisides saan aru, et tuleb olla veidi ettevaatlikum. Ja võibolla on hea, et Rumi on enamasti vaid rinnapiimatoidul. Edaspidi ikka aurutan talle korralikult asjad läbi või veendun põhjalikult toidu kvaliteedis ja päritolus.

Kohale jõudes jõime kõik kraanivett, mis maitse järgi on väga hea, aga kuna Rumil läks esimestel päevadel kõht lahti, siis kahtlustasime vett ja ostsime talle eraldi pudeli, kust saame talle vahel anda, aga nüüd ei ole minagi suutnud enam kraanivett juua, kuigi eestis olen ma suur kraanivee nõudja ka kohvikutes. Kuigi selles oleme üsna kindlad, et kraaniveest me seda mürgitust ei saanud, kuna Janno oli juba pikemalt enne meid Valencias ja jõi seda vett, aga paha hakkas meil kolmel kõigil minutipealt samal ajal.

Kes vähegi toidumürgitust on kogenud, teavad, et see on nii vastik, et suurest hirmust hakkad isegi kohvikus tellitud salatit salaja WC-s üle pesema. Õnneks läks paari päevaga paremaks, kuna tipp hetkel ei suutnud ma isegi vett juua, mis on imetamise ajal üli oluline. 

Jube tihti on nii, et peab midagi ebameeldivat juhtuma selleks, et tervise peale tõsisemalt mõtlema hakata. Kas te olete toidumürgitust põdenud ja kuidas olete seda ravinud?

Kuidas ma 32 aastaselt vahetusõpilaseks läksin

Kuidas ma 32 aastaselt vahetusõpilaseks läksin

Kuidas ma suitsetamise maha jätsin

Kuidas ma suitsetamise maha jätsin